Ste dolgo časa nosili zobni aparat in imate zdaj končno točno tak nasmeh, kot ste si ga želeli? Potem ne dovolite, da gre vse to v nič! Obiščite 1a.si/retencija in si preberite, kako vam lahko pri 1A medicini pomagajo ohraniti vaš popoln nasmeh.
Retencija je bistvenega pomena za to, da se ohranijo rezultati ortodontskega zdravljenja. Po tem, ko prenehate nositi zobni aparat in končate ortodontsko zdravljenje, so namreč zobje nagnjeni k temu, da se vrnejo v prvotni nepravilni položaj, čemur se reče relaps. Da se to ne zgodi, so ključne retencijske naprave, ki vam zagotavljajo, da bo rezultat dolgoletnega nošenja zobnega aparata ostal tak, kot je. Pri 1A medicini se zavedajo, da je vsak pacient edinstven in ima svoje zahteve, zato za vsakega oblikujejo posebne retencijske načrte, ki so prilagojeni posameznikovim potrebam. Nudijo vam le najsodobnejše retencijske naprave, kakršne so na primer fiksni in snemljivi retainerji, ki poskrbijo, da zobje ostanejo na svojem mestu. Strokovnjaki so vam tudi ves čas na voljo za morebitna vprašanja in dileme, ki se vam porajajo med retencijskim zdravljenjem.
Retencija je zadnja faza ortodontske terapije in je ključnega pomena za ohranjanje rezultatov, ki ste jih dosegli s pomočjo zobnega aparata. Kost, zobje, dlesen in mišice se morajo po prenehanju nošnje zobnega aparata navaditi na novo stanje, kar dosežete z retencijskimi pripomočki. Pri tem je pomembno, da te pripomočke nosite redno (kot vam je predpisal ortodont), saj se lahko v nasprotnem primeru hitro zgodi, da gredo zobje v prvotni nepravilni položaj in morate iti čez cel proces od začetka, kar pa spet ni najbolj poceni. Retencija sicer lahko povzroči blažje bolečine ali kakšne druge težave, vendar vse to izgine že po nekaj dneh in tako se kmalu navadite na nove pripomočke. Seveda pa morate redno hoditi tudi na kontrole, da ortodont oceni, kdaj se je stanje že toliko normaliziralo, da retencijski pripomočki niso več potrebni.