Potrebujete pomoč pri izpolnitvi odškodninskega zahtevka?

Odškodninski zahtevek je obrazec, s pomočjo katerega posameznik zavarovalnico obvesti o količini škode, ki je nastala v prometni nesreči. Čeprav so prometne nezgode žal zelo pogoste, posamezniki ne pridobijo vedno odškodnine, do katere so upravičeni. Odškodninski zahtevek je potrebno vložiti tudi v primeru drugih nezgod, bolezni ali škode. Mednje spada vsaka poškodba, psihična bolečina ali pa poškodba lastnine.

Če želite, da bo vaš odškodninski zahtevek izpolnjen pravilno in strokovno, izpolnite obrazec povpraševanja na naši spletni strani, mi pa vam bomo pomagali v najkrajšem možnem času.

Ali veste, da ste upravičeni do odškodnine v različnih primerih avtomobilskih nezgod? Ne glede na to, ali ste bili udeleženi po tuji ali lastni krivdi, kot sopotnik, pešec ali kolesar ali pa vas je poškodovalo neznano vozilo ali voznik iz tujine, ste upravičeni do pravične denarne odškodnine, ki je sorazmerna s premoženjsko/nepremoženjsko škodo, ki je nastala pri prometni nesreči.

odškodninski zahtevek

Odškodninski zahtevek je potrebno vložiti v roku treh let od nezgode. V nasprotnem primeru lahko pride do zastaranja delne ali pa celotne odškodnine. Seveda je bolje, da ne čakate predolgo, in odškodninski zahtevek izpolnite v najkrajšem možnem času. Kako dolgo boste morali počakati na prejem odškodnine je nato odvisno od tega, kako zapleten je primer, ter pa od same zavarovalnice, ki odškodninski zahtevek obravnava.

Odškodninski zahtevek vam bomo pomagali sestaviti po opravljenem osebnem razgovoru, saj je zelo pomembno, da smo seznanjeni z vsemi informacijami, ki jih imate. Običajno je odškodnino mogoče urejati brez posredovanja sodišča – po preučitvi dokumentacije zahtevek pošljemo na zavarovalnico, le-ta pa nato oceni škodo in ustvari poravnalno ponudbo. Po prejemu poravnalne ponudbe se je z zavarovalnico mogoče tudi pogajati o višini zneska odškodnine.

Mogoči so tudi primeri, ko zavarovalnica ponudi prenizko odškodnino za težje poškodbe. Če problema ni mogoče rešiti sporazumno, vam ostane tudi možnost sodnega postopka. Praviloma je le-ta zelo dolgotrajen, vendar pa se med samim trajanjem nabirajo tudi odškodninske obresti. Na srečo je približno osemdeset odstotkov primerov mogoče rešiti sporazumno.