Plinarna Geoplin poskrbi za redno oskrbo z plinom za ogrevanje

V kolikor želite kaj več izvedeti o zemeljskem plinu in plinarni ste na pravem mestu, lahko pa obiščete tudi spletno stran http://www.geoplin.si/sl/plinarna. V Sloveniji zagotovo vsi poznamo kdo so plinarna Geoplin, ki zastopa, trguje in posreduje na trgu z zemeljskim plinom v Sloveniji in tudi sosednjih državah. Zemeljski plin je gorivo, ki v gospodinjstvu že mnogo let omogoča enostavno ogrevanje ter hlajenje prostorov in tudi pripravo tople sanitarne vode. Zemeljski plin pa se uporablja tudi v industriji, na področju storitvenih dejavnosti, pri proizvodnji električne energije in v kogeneracijah, uporablja pa se lahko tudi kot pogonsko gorivo.

plinarna

Vse več lastnikov različnih objektov in tudi posamezniki, ki gradijo na novo, se vse pogosteje odločajo za ogrevanje na plin, ki ga dobavlja plinarna Geoplin. Slednji predstavlja popolnoma celovito rešitev, saj ga je mogoče uporabljati za ogrevanje sanitarne vode, ogrevanje prostorov in tudi kuhanje. Uporaba zemeljskega plina je zelo prijazna okolju, saj so v primerjavi z ostalimi fosilnimi gorivi emisije ogljikovega dioksida pri izgorevanju zemeljskega plina veliko nižje. Med izgorevanjem zemeljskega plina saje ne nastajajo, zato je njegova uporaba zelo čista. Izkoristek goriva je zelo visok, njegovo skladiščenje pa ni potrebno, saj za redno oskrbo ter skladiščenje poskrbi ravno plinarna.

Plinarna zagotavlja, da je vsekakor ob pravilni uporabi ter rednem vzdrževanju plinskih naprav ogrevanje oz. kuhanje z zemeljskim plinom popolnoma varno. Redno vzdrževanje naj vključuje redne preglede plinske naprave v hiši. S tem boste poskrbeli za boljše delovanje, prispevali boste k čistejšemu okolju in vsekakor boste varčevali z energijo.

Plinarna Geoplin vam omogoča, da si dobavo zemeljskega plina priskrbite kar preko lokalnega dobavitelja. Široko omrežje plina je v Sloveniji dostopno v kar več kot osemdeset občinah. V koliokr se odločate za zemeljski plin je najprej potrebno poizedeti, ali je vaše območje že pokrito s plinovodom, pozanimati pa se je potrebno tudi, kateri lokalni ponudnik zemeljskega plina je v okolici najbližji. Na občini je potrebno poizvedeti ali je priklop na plinovod mogoč. V kolikor je možen se izpolni vloga za izdajo soglasja za priključitev na območje. Priložiti je potrebno tudi načrt notranje plinske napeljave ter soglasje morebitnih stanovalcev, v kolikor gre za večstanovanjska zgradba.